Centrum Zdrowia MEDFEMINA

Przychodnia ginekologiczno-położnicza

Jak rozpoznać problemy z tarczycą?
Blog

Jak rozpoznać problemy z tarczycą?

Mówienie o endokrynologu jako o lekarzu, który zajmuje się jedynie nieprawidłowościami w funkcjonowaniu tarczycy, jest sporym nadużyciem. Prawdą jest jednak to, że to właśnie niedoczynność lub nadczynność tego gruczołu najczęściej skłaniają pacjentów do odwiedzenia specjalisty z tej dziedziny medycyny.

Endokrynolog Wrocław przestrzega zresztą przed lekceważeniem objawów, które mogą świadczyć o problemach z tarczycą, a jednocześnie zwraca uwagę na to, że przynajmniej niektóre z nich są co najmniej niejednoznaczne. Tu warto wspomnieć choćby o wrażliwości na niską temperaturę opisywaną często jako ciągłe zimno, o dusznościach, uczuciu ucisku w gardle oraz o chrypce pojawiającej się nawet pomimo braku innych problemów z górnymi drogami oddechowymi. Tu uwidacznia się zresztą specyfika chorób tarczycy. Ich objawy można łatwo pomylić z sygnałami świadczącymi o pojawieniu się innych, niebezpiecznych schorzeń. Różnica polega jednak na tym, że o żadnych tego rodzaju schorzeniach nie ma mowy, a objawy te nie ustępują.

Centrum Zdrowia Medfemina

Prywatny szpital ginekologiczno – położniczy Medfemina zaprasza do skorzystania z usług. Profesjonalny zespół lekarzy i  najnowszej generacji sprzęt zapewnia opiekę na najwyższym poziomie. Sprawdźcie ofertę – medfemina.pl.