Centrum Zdrowia MEDFEMINA

Przychodnia ginekologiczno-położnicza

Jak się przygotować do USG brzucha?
Blog

Jak się przygotować do USG brzucha?

Duże znaczenie badania ultrasonograficznego jamy brzusznej sprawia, że niemal każdy pacjent musiał poddać się mu przynajmniej raz w życiu. Zdecydowana większość nie jest już zaskoczona, gdy otrzymuje skierowanie na nie od lekarza.

Pierwsze USG brzucha Wrocław może budzić jednak pewne obawy. Warto więc zadać sobie pytanie o to, jak przygotować się do niego.

Samo przygotowanie do badania nie jest skomplikowane. Nie jest też szczególnie uciążliwe. Nie wymaga też od pacjenta zgłębiania wiedzy na temat badania, a jedynie – zastosowania się do zaleceń udzielanych przez lekarza. Najczęściej specjalista zaleca skorzystanie z diety lekkostrawnej wprowadzonej już dwa lub trzy dni wcześniej. Taka dieta nie powoduje wzdęć, pozwala więc na lepszą ocenę tego, co znajduje się w jamie brzusznej. Lekarz może tez poprosić pacjenta o to, aby w dniu badania pojawił się w gabinecie na czczo. Oczywiście, nie zawsze jest to możliwe, jeśli więc badanie ma się odbyć w godzinach popołudniowych, wystarczy wstrzymać się z jedzeniem i piciem przez 6-8 godzin.

Placówka Medfemina

Specjalistyczną opiekę i dostęp do nowoczesnych usług medycznych gwarantuje placówka Medfemina. Jeśli chcecie poznać całą ofertę naszej placówki sprawdźcie – medfemina.pl.