Centrum Zdrowia MEDFEMINA

Przychodnia ginekologiczno-położnicza

Jak wyglądają przesiewowe badania prenatalne?
Blog

Jak wyglądają przesiewowe badania prenatalne?

Gdy mówimy o podziale badań prenatalnych, zwykle kojarzymy ten, który mówi o badaniach nieinwazyjnych oraz inwazyjnych. Dziś medycyna stosuje przede wszystkim określenia badania przesiewowe i diagnostyczne i to właśnie te pierwsze są zazwyczaj proponowane kobietom spodziewającym się przyjścia na świat dziecka.

Przesiewowe badania prenatalne także możemy podzielić na kilka grup. W zależności od tego, na jaki ich typ się zdecydujemy, będą się one opierać na USG, badaniach biochemicznych oraz badaniach genetycznych (tak działa choćby bardzo popularny w ostatnich latach test NIFTY Pro). Ich najważniejszym zadaniem jest wykazanie, czy mamy w ogóle do czynienia z ryzykiem pojawienia się nieprawidłowości w rozwoju dziecka.

Gdy mamy do czynienia z badaniami biochemicznymi oraz genetycznymi, próbki pobiera się z krwi pochodzącej z żyły odłokciowej. Z kolei badanie USG jest wykonywane z wykorzystaniem specjalnego aparatu czy to przezpochwowo, czy to przezbrzusznie, gdy pacjentka znajduje się w pozycji leżącej.

Badania prenatalne we Wrocławiu

Centrum Zdrowia Medfemina we Wrocławiu zaprasza na badania prenatalne. Sprawdź ofertę – badania prenatalne Wrocław.