Centrum Zdrowia MEDFEMINA

Przychodnia ginekologiczno-położnicza

USG brzucha - kiedy i po co warto je wykonać?
Blog

USG brzucha – kiedy i po co warto je wykonać?

Gdy mówimy o najskuteczniejszych badaniach diagnostycznych, te zwykle kojarzą się nam z takimi, w czasie których zastosowanie znajduje bardzo drogi sprzęt. Niekiedy rzeczywiście trzeba się nimi posiłkować. Wiele niezwykle skutecznych badań od lat wykonuje się jednak niewielkim kosztem, z wykorzystaniem sprzętu, który pojawia się w coraz większej liczbie gabinetów.

Ku zaskoczeniu wielu pacjentów, na takie miano zasługuje z pewnością USG brzucha Wrocław, badanie nie tylko skuteczne, ale również nieinwazyjne, a tym samym – jedno z tych, które można powtarzać wielokrotnie nie obawiając się o to, jaki może mieć wpływ na stan zdrowia pacjenta.

USG jamy brzusznej nie jest zresztą przykładem badania dla wybranych. Często można usłyszeć, że każdy z nas powinien poddać się mu przynajmniej raz na dwa lata. To właśnie ono pozwala na uzyskanie odpowiedzi na pytanie o to, jak funkcjonują narządy jamy brzusznej. Ono też umożliwia wykrywanie tych zmian w ich budowie, które mogą prowadzić do komplikacji ze zdrowiem – także tych, które nie dają oczywistych objawów.