Centrum Zdrowia MEDFEMINA

Przychodnia ginekologiczno-położnicza

USG piersi jest ważnym badaniem dla każdej kobiety
Blog

USG piersi jest ważnym badaniem dla każdej kobiety

Badanie ultrasonograficzne piersi wykonuje się przy użyciu aparatu ultradźwiękowego. Emitowane przez jego głowicę fale odbijają się od tkanek, co pozwala zobrazować zmiany nowotworowe oraz inne nieprawidłowości. Wykonuje się je zarazem profilaktycznie, ale również diagnostycznie w celu potwierdzenia jakichkolwiek podejrzeń. Badanie USG jest też wykorzystywane pomocniczo do monitorowania biopsji mammotomicznej i usuwania torbieli.

USG piersi jest badaniem zalecanym wszystkim kobietom, które ukończyły 30 rok życia. Profilaktycznie powinno się je wykonywać przynajmniej raz w roku. Należy również wiedzieć, że USG jako metoda diagnostyczna najlepiej sprawdza się w przypadku piersi małych oraz gęstych, które zbudowane są w większości z tkanki gruczołowej. Z tego powodu badanie to najczęściej zaleca się kobietom młodym, do 45 roku życia. Co najważniejsze, USG piersi jest badaniem nieinwazyjnym, bezbolesnym oraz całkowicie bezpiecznym dla każdej z nas.

Oferta Centrum Zdrowia Medfemina

Centrum Zdrowia Medfemina zapewnia wszystkim pacjentom dostęp do nowoczesnych usług medycznych pod opieką profesjonalnych i doświadczonych lekarzy. Medfemina posiada najnowszej generacji sprzęt, dzięki któremu lekarze mogą postawić dokładną diagnozę i wdrożyć prawidłowe leczenie.