Centrum Zdrowia MEDFEMINA

Przychodnia ginekologiczno-położnicza

Największe zalety badania USG -
Blog

Największe zalety badania USG –

Dlaczego USG piersi jest uważane za tak ważne badanie? Lekarze nie mają wątpliwości, że ułatwia im ono pracę zwiększając szansę na wykrycie zmian nowotworowych u młodszych pacjentek we wczesnym stadium rozwoju choroby. Nie da się jednak ukryć, że nie jest to wcale jedyna zaleta badania USG.

Kobiety, które się mu poddają nie mają najmniejszych nawet powodów do obaw. Badanie jest nie tylko bezpieczne i tanie, ale także nieinwazyjne. Nie wiąże się te z ryzykownym dla zdrowia naświetlaniem, w przeciwieństwie do badania mammograficznego może być więc wielokrotnie powtarzane. Plusem badania jest także jego dokładność. Z wieloma zmianami można walczyć naprawdę skutecznie przede wszystkim wówczas, gdy są one wykrywane we wczesnym etapie, a w tym konkretnym przypadku można na to liczyć wówczas, gdy mają one zaledwie 5 milimetrów.

Oczywiście, dokładność badania nie zawsze jest taka sama. Kluczowe znaczenie ma jakość aparatury wykorzystywanej do jego wykonywania, nie bez znaczenia jest jednak również kwalifikacja lekarza odpowiadającego za przeprowadzenie badania USG piersi.