Centrum Zdrowia MEDFEMINA

Przychodnia ginekologiczno-położnicza

Poznaj najczęstsze wskazania do plastyki warg sromowych
Blog

Poznaj najczęstsze wskazania do plastyki warg sromowych

Choć ginekologia plastyczna kojarzy się nam przede wszystkim z plastyką pochwy, nie jest to wcale jedyny zabieg, na jaki decydują się kolejni pacjenci. Na liście tych, którymi warto się zainteresować, znajduje się także plastyka warg sromowych. Jakie są zatem wskazania do jej przeprowadzenia?

Labioplastyka jest zabiegiem, w czasie którego, zgodnie z oczekiwaniami pacjenta, może dojść zarówno do zmiany wielkości, jak i kształtu warg sromowych. Nie ma przy tym jednej przyczyny, dla której pacjentki decydują się na plastykę warg sromowych. Wiele z nich decyduje się na taki krok przede wszystkim po to, aby pożegnać się ostatecznie z dyskomfortem psychicznym, który powiększone wargi sromowe wywoływały w nich od wielu lat. Nie brakuje jednak kobiet, które przypominają o tym, że otarcia na zbyt dużych wargach sromowych były w stanie skutecznie utrudniać im codzienne życie. Bez względu na powód zabiegu, warto pamiętać o tym, że jego powodzenie jest w duże mierze uzależnione od tego, czy jest wykonywany w odpowiednio wyposażonej, profesjonalnej klinice.

Jeżeli jesteście zainteresowani i chcecie zapozanć się ze szczegółową ofertą naszej placówki sprawdźcie – plastyka warg sromowych.